Jak rozpoznać dobrą jakościowo odzież dla dzieci?
Aktualności

Jak rozpoznać dobrą jakościowo odzież dla dzieci?

Istotną kwestią w wyborze artykułów dla najmłodszych jest dobór odpowiednich materiałów – powinny być naturalne, wygodne i pozbawione sztucznych domieszek. W związku z tym pojawia się pytanie – jak rozpoznać dobrą jakościowo odzież dla dzieci? Czym się kierować kupując ubranka dla niemowląt? Gdzie znaleźć artykuły polskiej produkcji z bawełny organicznej? Odpowiedzi znajdziesz w artykule – zapraszamy do lektury!

Certyfikat GOTS

Do produkcji polskich ubranek dla niemowląt z autorskimi wzorami dobrze sprawdza się bawełna organiczna z certyfikatem GOTS. Jest ona przyjemna w dotyku, nie podrażnia delikatnej skóry, zapewnia komfort i jest przewiewna. Warunki, jakie muszą zostać spełnione, aby tekstylia otrzymały certyfikat GOTS są bardzo restrykcyjne. Można więc mieć pewność, że ubranka dla dzieci wykonane z takiego materiału są najlepszym wyborem.

Sprawdzanie dobrej jakości

Aby rozpoznać, czy odzież dla niemowląt wykonana jest z dobrej tkaniny, wystarczy sprawdzić skład na metce. Są na niej wypisane materiały użyte do produkcji, można więc upewnić się, czy konkretny egzemplarz jest dobrym wyborem. Odzież z bawełny organicznej certyfikatem GOTS posiada często dodatkowe oznaczenia informacyjne. O jakości świadczy też sama struktura. Ubranka powinny być miękkie i przewiewne – sztuczny i nieprzyjemny materiał nie jest dobrym wyborem dla niemowląt, gdyż będzie powodować dyskomfort, a nawet podrażnienia.

Można też rozpoznać dobrą jakościowo odzież dla dzieci po jej zachowaniu – bawełna organiczna jest elastyczna i można ją lekko rozciągać. Dzięki temu zapewnia maluchowi wygodę i swobodę ruchów.

Polska produkcja i autorskie wzory malowane akwarelą

Wybór odzieży dobrej jakości można znaleźć w sklepie Bombela. Dostępne w nim polskie ubranka dla dzieci cechujące się nie tylko doborem odpowiednich materiałów, ale też wyjątkowym autorskim wzornictwem z printami malowanymi akwarelą. Produkowane są w Polsce z bawełny organicznej z certyfikatem GOTS – stanowią więc najlepszy wybór dla niemowląt i starszych dzieci.